16 – Malezya GP

Gümbür gümbür gelen bir Doğan barındıran Malezya’da seçimler şöyle oldu:

1 2 3 total
çağrı perez 0 alonso 0 kvyat 0 0
oltan ricciardo 0 rosberg 0 hulkenberg 0 0
hatice wehrlein 0 sainz 0 nasr 0 0
hakan vettel 0 grosjean 0 ericsson 0 0
tunç magnussen 0 verstappen 0 gutierrez 0 0
doğan hamilton 0 raikkonen 0 button 0 0
flavio briatore palmer 0 ocon 0 7 7
7

 

 

Gümbür gümbür geliyor demiş Hakan benim için. Nasıl geldiğimin açıkçası ben bile farkında değildim ilk başta. Kesinlikle başarımı istikrar harikaları olan Bottas, Ricciardo ve Alonso üçlüsüne borçluyum. Ama ne tezattır ki onlar beni zirveye taşıdıkça ben onlardan uzaklaşıyorum. Çaktırmadan performans kaybeden Lewis, istikrarı oturamamış Kimi ve Button’la iş yapmak kolay değil. Ama elbette zor da değil, hepsinin potansiyeli yüksek seçimler olduğuna inandığım için kendimi yine haftanın favorilerinden biri olarak görüyorum.

Tunç’a gelirsek, ilk turda benim de tercih müdavimlerimden biri olmasını istediğim ama bir türlü boş yakalayamadığım Magnussen’le başlıyor ki gayet ideal. Verstappen belki yıldızı parlıyor ama Ricciardo’nun da genç takım arkadaşını geçmek için kendini paraladığını ve bunda çoğunlukla başarılı olduğunu düşünürsek yine geride kalabilir ama Gutierrez tam bir fırsat. Hazır Grosjean form kaybetmişken üçüncü tur tercihi için hiç fena değil.

Benchmarkers’ın hasta adamı olma yolunda yürüyen Hakan’ın tercihleri tam bir plase, tam bir suya sabuna dokunmamazcılığın eseri gibi geliyor bana. Sevdalısı Grosjean’ı ikinci tura saklayabildiği için memnun olmuştur eminim ama Vettel ve Ericcson havada iki tercih. Daha iyisi belki de olabilirdi ama belki de bunlar gayet de iyi tercihler(totemimi de yapıyım da hattrick yapmasın).

Hatice belki ilgi alakasını kaybetti ama çok leziz bir Sainz yakaladı ikinci turda. Kvyat yaz tatili öncesi “ben artık yapamıyom yea” hüznünden her ne kadar enerjik geri dönmeye çalışsa da halen Sainz bir tık önde. Keza Wehrlein hala baskınlığında diyebiliriz. Nasr hakkında ise yorum yapmak istemiyorum :/

Oltan kesinlikle çok iyi ilk iki tur seçimi yaptı ama Rosberg ne kadar daha şampiyon gibi sürmeye devam edecek merak konusu. Hülkenberg’i üçüncü tur için mazur görebiliriz.

Çağrı için ise, ilk turda Perez? Really man?! İlk turun ilk seçimi değil kesinlikle. Ama 7 puanı alırsa da saygıyla eğilirim, yatırım tavsiyelerine de kulak kesilirim kendisinin. Favorim Alonso ikinci tur için çok çok iyi ama daha önce de dediğim gibi Kvyat umutsuz vaka eğilimini ne kadar sürdürürse tercih sahibi için o kadar baş ağrısı.

 

Saygılar

 

Doğan M. Akarsu