2017-09 Avusturya GP

Oltan’ın evsahipliğinde gerçekleşecek yarışta seçimler şöyle oldu:

1 2 3 4 5 total
çağrı vettel 0 alonso 0 ocon 0 no 0 no 0 0
tunç hamilton 0 grosjean 0 stroll 0 no 0 no 0 0
oltan ricciardo 0 wehrlein 0 magnussen 0 no 0 no 0 0
doğan massa 0 bottas 0 raikkonen 0 no 0 no 0 0
hakan perez 0 verstappen 0 sainz 0 no 0 no 0 0
ron dennis kvyat 0 ericsson 0 vandoorne 0 no 0 renault 7 7
#N/A 7

Çağrı’nın Vettel ve Alonso seçimleri kendisine yarışı kazandırabilir. Vandoorne zaten Ron Dennis’in elemanı oldu. Ocon tercihi de ilginç, iki yarıştır rahat durmayan Forca India ikilisi sürpriz yapabilir.

Tunç’un seçimleri daha riskli duruyor. Daha bu yorumu yazmadan önce kendisi “bence Bottas Avusturya’yı kazanacak” diye bir tahminde bulundu. İlk seçimine bakıyoruz: Hamilton! En azından bir kere “ben demiştim” diyebilecek. Diğer seçimleri ise frenleri ile anlaşamayan Grosjean ile henüz “Lance is faster than you” dedirtememiş Stroll.

Oltan’ın seçimleri daha makul görünse de, yarışı tamamlayamayan Verstappen son dönemde Ricciardo ile iyi mücadele ediyor gibi geliyordu bana. Sorunsuz bir yarışta buradan puan çalmayı umuyorum. Wehrlein ve Magnussen seçimleri ile kendisini de favoriler arasına koyuyorum.

Massa ve Massa’nın geçmiş takım arkadaşlarını seçen Doğan, sanırım ilk kez Massa ile Bottas’ı beraber seçiyor. Raikkonen seçimi riskli görünse de, Stroll ve Tunç’un kehaneti faktörleri nedeniyle eski Williams ikilisinden boş geçmeyecektir.

Son sıraya kalsam da bu kez o kadar kötü bir draft geçirmediğimi söyleyebilirim kendim için. Her ne kadar Ocon bu sezon parlasa da, Perez ondan hemen hemen hep önde oldu. Verstappen’in ise sorun yaşamazsa Ricciardo’nun galibiyeti sonrası iyice hırslanmış olarak döneceğini ve bana da puan getireceğini umuyorum. Son seçimim ilginçti, Toro Rosso’ya kimsenin dokunmadığını görünce Sainz ve Kvyat arasında seçim yapmak zor oldu.

McLaren’deki varlığını satarak takımı arap yarımadasına teslim ederek yüreğimizi dağlayan Ron Baba ise, Kvyat, Ericsson ve Vandoorne ile bir şeyler yapmaya çalışacak.

Hakan