18 – ABD GP

Howdy Ho!

1 2 3 total
hatice bottas 0 perez 0 ericsson 0 0
tunç rosberg 0 magnussen 0 hulkenberg 0 0
doğan ricciardo 0 hamilton 0 raikkonen 0 0
hakan vettel 0 wehrlein 0 gutierrez 0 0
oltan alonso 0 ocon 0 massa 0 0
çağrı grosjean 0 verstappen 0 nasr 0 0
flavio briatore button 0 palmer 0 toro rosso 7 7
7

 

Merhabalar;

Draft yorumuna bence bu yılın favorisi ve Avrupa fatihi Doğan’ın tercihleriyle başlamak istiyorum. İlk seçim olarak son yarışlarda güzel bir tempo yakalayan Ricciardo bu yarışta da üzerine bahis konulacak en garanti isimlerden biri gibi gözüküyor. Diğer tercihleri ise muhtemelen yarışa finale kalan Turabi asabiyeti ve hırsıyla çıkacak Hamilton ve genelde istikrarlı bazı yarışlarda ultra hızlı olan Kimi’den yana kullandı.

Hakanın ise Wehrlein ve Vettel tercihleri garanti puanlar getirecek gibi gözüküyor. Gutierrez ise sezonun bütününe bakıldığında Grosjean’ın gerisinde kalsa bile tıpkı iki yarış önce bana getirdiği gibi Hakana da güzel puanlar getirebilir. Benim tercihlerim ise geçtiğimiz yarışın birincisi olmam sebebiyle mecburiyet dolu. Hakan’ın gözbebeği olan Grosjan tercihim içlerinden en iyisi gibi gözüküyor. Bunun dışında yeteneğiyle bu yıl sezonu zevkli kılan Verstappen ve son olarak Nasr tercihimle yarışı orta sıralarda tamamlayacağımı düşünüyorum (ve umuyorum).

Hatice ise tıpkı Doğan gibi haftanın bir diğer favorisi. Sezon sonunda emekli olacağını açıklayan Massa’nın karşısında Bottas sezon başından beri üstün olduğunu göstermişti. Bottas tercihiyle ve Perezle Hatice’nin üst sıralarda olacağına kesin gözüyle bakıyorum. E tabi bir de Ericsson var 🙂 .  Oltan ise Alonso tercihiyle ve genç yetenek Ocon’la ilginç bir seçim yaptığını düşünüyorum. Mclaren’den seçim yapmak oldukça riskli diye düşünüyorum. Ocon’u çok fazla izleme fırsatı bulamadım önceki serilerinde o yüzden pek yorum yazamayacağım hakkında. Genelde son tercihler mecburiyetten seçilen Massa’yı görüyoruz. Tabii Austin’in uzun düzlüğünün ardından gelen ilk viraj kazalara gebe. Dolayısıyla olası bir ilk tur kazasında tüm bu tahmin/beklentiler tersine çıkabilir.

Son olarak Tunç şampiyona lideri Rosberg ile güzel bir tercih yapmış gibi gözüküyor. İkinci tercihi olan Magnussen ise Renault’un favorisi gibi gözüküyor.  Son olarak 2017’de Renault koltuğu kapan Hülkenberg içlerinden en belirsiz tercih gibi gözüküyor. Yeni sezonda Renault ona ne getirir ya da yeni kontratı yarış performansını nasıl etkiler bekleyip göreceğiz…

 

Çağrı Erkoç

Ezber Bozan Okutman

 

Kazananı belirlemek için fotofiniş yapmamız gerekti:

1 2 3 total
hatice bottas 2 perez 5 ericsson 6 13
tunç rosberg 1 magnussen 5 hulkenberg 2 8
doğan ricciardo 6 hamilton 6 raikkonen 2 14
hakan vettel 5 wehrlein 6 gutierrez 2 13
oltan alonso 7 ocon 1 massa 5 13
çağrı grosjean 5 verstappen 1 nasr 1 7
flavio briatore button 0 palmer 2 toro rosso 7 9
77