2017-10 İngiltere GP

Aslan kral Palmer’in evsahibi olduğu yarışta seçimler şöyle oldu:

1 2 3 4 5 total
çağrı perez 0 sainz 0 raikkonen 0 no 0 no 0 0
tunç hulkenberg 0 alonso 0 verstappen 0 no 0 no 0 0
hakan vettel 0 grosjean 0 ericsson 0 no 0 no 0 0
oltan massa 0 wehrlein 0 palmer 0 no 0 no 0 0
doğan ricciardo 0 magnussen 0  kvyat #N/A no 0 no 0 #N/A
ron dennis  vandoorne #N/A  stroll #N/A  ocon #N/A no 0 mercedes 7 #N/A

 

Uzun bir zaman sonra draft yorumuna geri dönüyor olmak güzel şey. Neticede bu performansımın arttığını gösteriyor. Lider olarak kalabilmek dileğiyle diyorum ve başlıyorum.

Silverstone takvimin simge pistlerinden biri. Bundan önceki senelerde bu pistteki sürücülerin performanslarını ve bu seneki performanslarını dikkate aldığımızda en çok Tunç’un seçimleri dikkatimi çekiyor. Bana göre bu haftasonunun favorileri Tunç’un seçimleri olan Hulkenberg, Alonso ve Verstappen üçlüsü. Hele hele Verstappen’i 3. turda yakalayabilmek hem güzel bir piyango, rakiplerin de büyük dikkatsizliği olarak görüyorum.

Çağrı’nın seçimleri ilk sıradan seçiyor olmasına rağmen çok da parlak değil. Sainz’in Kvyat’a olan üstünlüğü dışında Ocon’un performansının Perez’e yaklaşıyor olması, Raikkonen’in ise formsuz performansı Çağrı’ya ummadığı sonuçlar getirecektir.

Hakan ve Oltan’ın seçimleri arasından ise kesinlikle Oltan’ın seçimleri akla daha yatkın görünüyor. Bir kere her şekilde paramı yatıracağım bir Massa ve istikrarlı bir Wehrlein var. Hakan’ın seçimleri arasında bir Vettel garanti gibi duruyor. Hoş şu zamana kadar birçok yarışta akılalmaz sürprizler de yaşansa da, ben Ericcson ve Grosjean’ın bir şekilde puan kaybettireceğine inanıyorum.

İnanıyorum çünkü Grosjean’ın takım arkadaşı Magnussen’i ben seçtim. Son sıradan seçim yapıyor olmanın azabını çekmek, her yarış öncesi sadık kaldığım pilotları tercih edemiyor olmamı da tetikledi elbette. Bu sebepten ötürü bu haftasonu Magnussenciyiz. Shoey Ricciardo her yarış zorlansa da yeniyetme Max’a gününü göstereceğine inanıyor, Kvyat’tan puan almak için ise bütün tanrılara yalvarmak üzere yazımı tamamlıyorum.

Doğan