10 – İngiltere GP

Button’ın kazanacağı İngiltere GP’de seçimler şöyle oldu:

1 2 3 total
hakan grosjean 0 ricciardo 0 massa 0 0
çağrı bottas 0 sainz 0 rosberg 0 0
oltan wehrlein 0 perez 0 verstappen 0 0
tunç magnussen 0 button 0 nasr 0 0
hatice ericsson 0 hulkenberg 0 kvyat 0 0
doğan hamilton 0 alonso 0  gutierrez #N/A #N/A
flavio briatore #N/A #N/A ferrari 7 #N/A
#N/A

 

Biliyorsunuz ki draft yazısı yazmak pek bana nasip olmuyor. Her ne kadar her hafta doğru seçimler yaptığımı düşünsem de sonuç genelde hüsran oluyor(bu çok bel bağladığım iddaaa kuponumun yattığında hissettiğimle aynı). Ama Avusturya’da bu sefer talih yüzüme güldü ve umarım buradan hareketle de bu sayfada ileride çok daha aktif olurum.

Bu yarışın favorisi olduğunu hissettiğim Hakan’ın seçimleriyle başlayalım. İlk turdan seçmenin avantajıyla platonik sevdalısı Grosjean ve bu sezonun formda isimlerinden Ricciardo ile çok güçlü iki seçim yaptığını düşünüyorum kendisinin. Belki Verstappen’in yapacağı sürprizler bir risk olabilir. Üçüncü tercih Massa ise çok daha büyük bir risk. Çoğunlukla Bottas’tan yavaş kalsa da Massa tecrübesiyle takım arkadaşının önünde şaşırtıcı sonuçlar almaya devam ediyor.

Çağrı’nın seçimleri de en az Hakanınki kadar akla yatkın ve olabilitesi yüksek. Toro Rosso’ya geçtikten sonra performansı iyice düşen Kvyat’ın karşısındaki Sainz, sezonun lideri Rosberg ve Williams’ın gözbebeği Bottas. Valla şu üç seçimi kıskanmıyor değilim.

Tunç’un seçimleri bana Oltan’ınkinden daha tutarlı geldi. Oltan’ın seçimler tam bir iki ucu keskin bıçak. Çünkü Perez ve Verstappen’in form durumlarının ne olacağı çoğu zaman belli olmuyor. Ama Tunç’un seçtiği takım arkadaşına karşı üstünlüğü konusunda yine çok başarılı bir Magnussen ve giant slayer Button puan kazandırabilecek pilotlar. Belki istikrarsızın önde gideni Nasr bozabilir bu seriyi ama yine de dördüncü sıradan seçilebileceklerin en ideali bu gibi.

Hatice’nin tercihlerini hiç beğenmedim. Dalyan gibi delikanlı Ricciardo dururken Ericsson da ne ki? Hulkenberg tam güvenilecek bir pilot değil, Kvyat desen cs:go’daki rus trolller gibi araç sürüyor. Hakkında hayırlısı.

Ben ise iki hırs küpü pilot Hamilton ve Alonso’yla ayaklarımı uzatıp 360p çözünürlüklü ekranımdan yarışı full heyecanda ve zevkte izlemeye devam edeceğim. Kaybedersem de başım dik kaybedeceğime eminim. Saygılar

 

Doğan M. Akarsu

 

Pazar puanları şöyle oldu:

1 2 3 total
hakan grosjean 2 ricciardo 1 massa 5 8
çağrı bottas 2 sainz 7 rosberg 1 10
oltan wehrlein 0 perez 4 verstappen 6 10
tunç magnussen 7 button 4 nasr 7 18
hatice ericsson 0 hulkenberg 3 kvyat 0 3
doğan hamilton 6 alonso 3 gutierrez 5 14
flavio briatore palmer 0 haryanto 7 ferrari 7 14
77