21 – Abu Dabi GP

İlk tam sezonumuzun finalini yapacağımız yarışta seçimler şöyle:

1 2 3 total
tunç rosberg 0 raikkonen 0 perez 0 0
oltan hamilton 0 verstappen 0 hulkenberg 0 0
hakan grosjean 0 sainz 0 ericsson 0 0
doğan ricciardo 0 wehrlein 0 nasr 0 0
hatice bottas 0 ocon 0 palmer 0 0
çağrı vettel 0 magnussen 0 kvyat 0 0
flavio briatore gutierrez 0 massa 0 mclaren 7 7
7

Herkese merhaba

Bu sezonun sonu da geldi çattı ve final draft yazısını yazma fırsatı bana geldi. Öncelikle bir gelenek haline gelen bu aktiviteyi uzun yıllar devam ettirme dileğimi ve yüz yüze olmasa da bir arada bulunan çoğu arkadaştan daha fazla diyaloğumuzun daha çook uzun yıllar sürmesini istediğimi belirtmek isterim. Çılgın bir düşünce ama neden F1gridin ikinci nesli bile olabilir bu yola başladığımız yaşımızı, durumlarımızı düşünürsek. Bir araya geldiğimiz Pitwalltalk günlerinden bu güne neredeyse 10 yıl olmuş. En az benim kadar petrolhead olan sizleri tanıdığım için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum.

Girizgahın ardından gelelim draft seçimlerimize. Bu hafta Tunç Rosberg seçimiyle hafta sonunun kritik ilk tercihini yapmış oluyor. Hamilton-Rosberg savaşında mavi tarafı seçen Tunç Perez ile yüksek puan alacaktır. Son olarak Raikkonen seçiminin tercihleri arasında en az puanı getireceğini düşünüyorum.

Oltan ise Hamilton ile kırmızı köşeyi seçmiş durumda. Hamilton’un duygusal anlamda Rosberg’den daha saldırgan olduğunu düşünüyorum. Rosberg pistte yaptığı hatalar dışında daha sakin gözüküyor. Bakalım bu savaşın galibi kim olacak? İkinci tercihi ise bence geleceğin şampiyonu olacak Verstappen ile iyi bir tercih yaptığını düşünüyorum. Son olarak Hülkenberg eğer sürpriz yaparsa güzel puanlar getirebilir.

Hakan’ın tercihleri ise yine göz bebeği Grosjean ile başlıyor. Sainz ise Toro Rosso’dan garanti puanlar getirecektir. Son olarak Ericsson ile Hakan’ın bu haftanın lideri olarak çıkacağını düşünüyorum.

Doğan ise oldukça iddialı olduğu bu sezonda son yarışta riskli tercihler yaptığını görüyorum. İlk seçimi olan Ricciardo sezon boyunca hep Verstappen tehdidi altındaydı. Toplamda getirdiği puan daha fazla olsa bile Verstappen yapabilecekleri ile Ricciardo’yu seçen Doğan’ı da tehdit ediyor. İkinci olarak ise Wehrlein ve son tercihi Nasr’ın da tehlikeli tercihler olduğunu düşünüyorum final yarışında.

Hatice ise garanti tercihini Bottas’tan yana kullanmış gözüküyor. Ocon ise başlangıç sezonunda dikkat çekmeyi başardı. Sona kalan Kvyat-Palmer tercihlerinden Palmer’ı tercih etmesiyle Hatice’nin de tehlikeli bir üçlü seçtiğini söyleyebilirim.

Ben ise Vettel ile garanti puanlara oynamaya çalıştım. Umarım Magnussen de gününde olur yarın. Son olarak ise elde kalanlardan Kvyat tercihim ise zorunluluktan gelen bir tercihti.

 

Çağrı ERKOÇ