12 – Almanya GP

Tatileden önceki son durak Almanya’da seçimler şöyle oldu:

1 2 3 total
tunç wehrlein 0 magnussen 0 nasr 0 0
oltan vettel 0 ericsson 0 hulkenberg 0 0
hakan grosjean 0 verstappen 0 rosberg 0 0
hatice sainz 0 alonso 0 gutierrez 0 0
doğan ricciardo 0 perez 0 button 0 0
çağrı hamilton 0 raikkonen 0 kvyat 0 0
flavio briatore haryanto 0 palmer 0 williams 7 7
7

 

Merhabalar efendim. Geçen sezondan hiç alışkın olmadığım draft yazılarından bir yenisiyle yine karşınızdayım. Yorumlarıma haftanın favorisi olarak gördüğüm Tunç’un seçimleriyle başlamak istiyorum.

Neredeyse kendisiyle özdeşleşen ve sezon boyu tercih edene çok güzel puanlar getiren Wehrlein tercihini ilk tercihi olarak zaten bekliyorduk ancak bu yarışta bir ilki gerçekleştirip Ericsson’u tercih etmeyen Tunç Nasr tercihiyle sürprize oynadığını gösteriyor. Son olarak Magnussen ile Tunç’un haftayı lider kapatma konusunda iddialı gözüküyor.

Oltan ise Vettel tercihi ile biraz risk almış gibi gözüküyor. Raikkonen özellikle son yarışta ne kadar rekabetçi olacağını gösterdi. Ericsson tercihi ise garanti puan ihtimalini yükseltiyor. Hülkenberg’i seçerek de sürpriz puanlar hedeflenmiş gibi gözüküyor.

Hakan’a gelirsek ilk tercihi olan Grosjeana bakarak bu sezon kazanması halinde alınacak hediyenin Grosjean ile ilgili bir hediye olması gerektiğini düşünüyorum. İkinci tercihi olan Verstappen’in de mantıklı bir tercih olduğunu düşünüyorum. Ancak Ricciardo’nun Hungaroring performansını da yabana atmamamız gerekiyor. Son tercihi Rosberg’in ise mecburiyetten alındığını düşünüyorum Hamilton’un performansına bakarak.

Hatice’ye geldiğimizde ise garanti puanlarını Sainz ile kazanabileceğini görüyoruz. Alonso ise sezon boyu Button’a karşı gösterdiği üstünlükle güzel puanlar getirebilecek gibi gözüküyor tabi Honda su koyvermezse J . Son olarak olur da puan getirir diye Gutierrez tercihini görüyoruz.

Doğan son yarışın ardından rüzgarı arkasına alan Ricciardo tercihiyle sürüşü ile beğeni toplayan Verstappen karşısında risk alıyor. Ancak istikrarlı şekilde takım arkadaşına üstünlük sağlayan Perez tercihi bu hafta ona güzel puanlar getirebilir. Doğan’ın son tercihi olan Button’ın bazı sağlık problemleri geçirdiği söylendi bakalım bu hafta sonu sürüşünü etkileyecek mi?

Son olarak bendeniz sürüclüer klasmanında Rosberg’in önüne geçen Hamilton tercihimle güzel puanları hedeflemekle birlikte ikinci tercih olarak Hungaroring’de Verstappeni geçemese de performansıyla ümit veren Kimi Raikkonen’i seçtim. Son tercihim ise kalanlar arasından iyi bir tercih olarak düşündüğüm Kvyat oldu.

Sevgiler, Saygılar.

Çağrı

 

tatilden önceki son yarışta durum böyle oldu:

1 2 3 total
tunç wehrlein 7 magnussen 4 nasr 2 13
oltan vettel 5 ericsson 5 hulkenberg 6 16
hakan grosjean 0 verstappen 0 rosberg 2 2
hatice sainz 6 alonso 0 gutierrez 7 13
doğan ricciardo 7 perez 1 button 7 15
çağrı hamilton 5 raikkonen 2 kvyat 1 8
flavio briatore haryanto 0 palmer 3 williams 7 10
77