2017-14 Singapur GP

Gece yarışında seçimler şöyle oldu:

1 2 3 4 5
hakan hulkenberg 0 vettel 0 grosjean 0 no 0 no 0
oltan hamilton 0 massa 0 magnussen 0 no 0 no 0
tunç perez 0 stroll 0 vandoorne 0 no 0 no 0
doğan alonso 0 ocon 0 raikkonen 0 no 0 no 0
çağrı sainz 0 wehrlein 0 bottas 0 no 0 no 0
ron dennis ericsson 0 kvyat 0 palmer 0 no 0 7

 

Singapur’un 10. gece yarışına ev sahipliği yapacak olduğu bir gp hafta sonuna, Marina Bay’e merhaba diyoruz. Öncelikle bu hafta kendi tercihlerimle draft yorumuna başlamak istiyorum. İlk tercihim Sainz. Sanırım gelişmeyi hissetmiş olacağım ki ilk tercihimde Sainz’i seçmişim. 2018 de bakalım Renault’ta neler yapacak. İkinci tercihim ise Wehrlein. Son tercihim ise açıkcası pek puan geleceğini düşünmediğim Bottas oldu (Evet bence de Hamilton her türlü yer).

Hakan ise garanti puan alacağı çok yüksek ihtimal olan Hülkenberg ile bu haftaya başladı. Zira kendisi antrenmanlarda takım arkadaşına göre çok daha iyi bir performans gösterdi. İkinci tercih ise neredeyse tüm yarışlarda Kimi’nin önünde yer almayı başarabilen Vettel. Son olarak Grosjean ile üçlüyü tamamlayan Hakan için ne diyebiliriz? – Bu haftanın muhtemel kazananı!

Oltan ise ilk tercihini benim yarış dışı kalmasını istediğim Hamilton’dan yana kullandı. İkinci tercihi ise Massa. Son olarak Magnussen ile Renault’tan bir tercih yapan Oltan son antrenmanların etkisini yarışta da görmek istiyor gibi gözüküyor.

Haftanın en dikkat çekici tercihleri ise Tunç’tan geliyor. 1998 Spa startı tadında bir kazayı ön görüyor gibi. Ama Massa’nın kaskına seken yay gibi düşük ihtimalli olayları gördükten sonra motor sporlarında her şey mümkün olduğu akıllara geliyor. Dolayısıyla Tunç, Stroll ve Vandoorne tercihleriyle sürprize oynuyor bu hafta. Perez ise puan alma ihtimali en yüksek tercih gibi gözüküyor.

Doğan ise Alonso ile yüksek puan ihtimaline gözünü dikse de Honda motorunun patlama ihtimali Alonso’nun puan alma ihtimali kadar yüksek J Doğan’ın ikinci seçeneği Ocon ve son tercihi ise Kimi Raikkonen. İtiraf etmem gerekirse ben de Kimi’nin en az parmak çocuk kadar yetenekli olduğunu düşünüyorum ancak siyah beyaz bir Mp4-20 li günler çok geride kaldı. Üzgünüz Kimi, artık son tercihlerimizdesin.

Çağrı Erkoç