2017-18 Meksika GP

Sona iyice yaklaştığımız Meksika’da seçimler şöyle oldu:

1 2 3 4 5 total
çağrı vettel 0 wehrlein 0 grosjean 0 no 0 no 0 0
tunç hamilton 0 sainz 0 magnussen 0 no 0 no 0 0
oltan verstappen 0 alonso 0 hartley 0 no 0 no 0 0
hakan massa 0 gasly 0 raikkonen 0 no 0 no 0 0
doğan hulkenberg 0 ricciardo 0 ericsson 0 no 0 no 0 0
ron dennis vandoorne 0 bottas 0 stroll 0 no 0 force india 7 7

st ste iki defa 1. olarak şampiyonluk yarışını daha da ok kızıştırdığım turnuvanın son drt yarışına girilirken masada ok etin tercihler gryorum. Şampiyonluğun en byk favorisi Oltan’ın tercihleriyle başlayalım nk en makul olanlarını o kapmış grnyor. Verstappen aslında sezon boyunca Ricciardo’dan bir tık geride bir performans sergiliyordu. Fakat son 3-4 yarıştır gncellemelerle birlikte sadece takım arkadaşına karşı değil pist zerinde de en hızlı adamlardan biri haline geldi. Bir aksilik yaşamadığı srece buradan 3-4 puan geleceğine inanıyorum. Keza Alonso’nun da daha stabil bir arala Vandoorne’a geileceğini dşnmyorum. Hartley tercihi de, takım arkadaşının Gasly olduğunu dşnrsek hi manasız değil.

Tun’un birinci sıradan ilk seilecek pilot olan Vettel’i semesi gayet normal, bence de haftasonunun Hamilton’dan nce puanı kapacak pilotu. Fakat Wehrlein yerine Sainz ya da Alonso da tercih edilebilirdi, Wehrlein’in o eski dominantlığını grmediğimi dşnyorum son yarışlarda.

Hakan biraz ıldırmış olmalı ki son tercihe Raikkonen’i oynadı ama buz adam takım arkadaşına yardımcı olmak iin elinden geleni yapacaktır yine. Stroll’n bile daha şanslı bir kumar olduğunu dşnyorum. Massa’yı elimden aldığı iin zgnm. Ama ben yine de Hakan’a bu haftasonu iin şans tanımıyorum.

Tun ile benim tercihlerimiz birbirlerine benziyor. Tun’un hamilton tercihini saymazsak kalan diğer tercihler de neredeyse %50’lik puan getirme oranına sahipler. Haftasonunun kendine has dinamizmi ierisinde muhtemelen bu pilotlardan bazıları puan kazandıracak ya da kaybettirecek. Ama ben yine de kendimi daha şanslı sayıyorum. Hlki reyiz ve 32 diş Ricciardo’nun beni yz st bırakmayacağına inanıyorum.