2017-06 Monako GP

2016’nın sonunda güya emekli olan Button ve Massa’nın tekrar buluştukları, Rosberg’in ise çocukları hangi okula göndereceğini daha çok önemsediği yarışta seçimler şöyle oldu:

1 2 3 4 5 total
tunç perez 0 hamilton 0 button 0 no 0 no 0 0
doğan ricciardo 0 bottas 0 raikkonen 0 no 0 no 0 0
oltan vettel 0 wehrlein 0 vandoorne 0 no 0 no 0 0
çağrı sainz 0 grosjean 0 verstappen 0 no 0 no 0 0
hakan hulkenberg 0 magnussen 0 kvyat 0 no 0 no 0 0
ron dennis ocon 0 palmer 0 ericsson 0 no 0 williams 7 7

 

Tunç ilk tur seçimini Perez ile yaparak garanti puanların arkasından gitti diyerek klişe bir yorumla başlayayım. Hamilton seçiminin ikinci tura kalması şaşırtıcıyken, son turdaki Button seçimi daha da şaşırtıcı. Ancak Vandoorne’un henüz kendini bulamamış olması bunu mantıklı kılıyor.

Doğan’ın klasikleşmiş seçimlerinden birine tanık olduk yine. Takım arkadaşı farketmeksizin seçtiği Bottas ile ikinci turda buluşurken ilk turda tahmin edebileceğiniz gibi Ricciardo ile başladı. Son turdaki Raikkonen seçimi de güzel bir sürpriz yatırımı olmuş.

Oltan için Vettel ve Wehrlein son derece mantıklı olsa da son turdaki seçimi ile Vandoorne’u oyunumuz ile tanıştırıyor. Bir kazaya karışmadıkları sürece ilk iki seçimi kendisine güzel puanlar getirecekken Vandoorne için kendisine teşekkür ediyor, aynı şeyi bir gün Palmer için de yapmasını bekliyoruz.

Grosjean’ın ikinci tura düşmesini ellerini ovuşturarak kutladığını tahmin ettiğim Çağrı buradan puan almayı umuyor olmalı, frenleri ile ilgili bir problem olmayacağını umarsak. Sainz ve Verstappen seçimleri de kendisine puan getirecektir diye tahmin ediyorum.

Herkese “şu puan getirecektir, bu puan getirecektir” diye umut saçtıktan sonra kendi seçimlerimden de gayet umutlu olduğumu söyleyebilirim. Hulkenberg, Muz Adam ve Amele Kvyat ile herhalde bir 10 puan alırım. Herkese puan alır dedikten sonra yorumu tutturmamın imkanı olmasa da herhalde yarısı tutar. Şu da var ki son sırada Kvyat ve Ericsson arasında epey gidip geldim. Pişman olmamayı umuyorum Kvyat ile.

Ron Dennis Vandoorne’un yuvadan uçuşunu gördükten sonra bu kez Avarel, hayırsız evlat Palmer ve Ericsson A1018 ile takılacak.